Przejdź do treści

Na czym polega karma we współczesnym świecie? Jak karma pracuje w życiu codziennym oraz w Internecie?

Dziś mamy bardzo mocną Pełnię w Wadze – poruszającą kwestię równowagi. Prawem, które pilnuje odwiecznego porządku i harmonii, jest właśnie prawo karmy.

Karma nie jest efemerycznym pojęciem – to po prostu prawo przyczyny i skutku. Odnosi się ono zarówno do rezultatów doświadczanych działań jak i podejmowanych działań samych w sobie. Nasze działania są z kolei wynikiem intencji oraz świadomości.

Na czym właściwie polega karma w Internecie?
Co to jest karma?

Na czym polega karma? Jak działa?

Dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami świadomością konsekwencji konkretnych działań i zjawisk, które obserwuję, a które w pewien sposób dotykają również mnie. Już kiedyś o tym pisałam i wcale tego nie ukrywam, że był taki czas, gdy wykonywałam swoją pracę za darmo. Moje intencje były dobre, miałam misję, chciałam dzielić się z innymi dobrostanem i pokojem, kierowałam się współczuciem do cierpienia innych osób. Natomiast mój ówczesny poziom świadomości pozostawiał wiele do życzenia, ponieważ to współczucie nie obejmowało najważniejszego narzędzia, za pomocą którego mogę działać na ziemi: czyli mojego ciała i jego potrzeb. Przyczyn tego było kilka, lecz teraz nie będę się w to zagłębiać, bo nie o tym ma być ten wpis.

Oferowanie swoich usług za darmo a karma

Ten wpis ma być o zjawisku, które obserwuję w internecie – czyli oferowaniu swoich usług za darmo i korzystaniu z nich. Ma to swój wymiar karmiczny: zarówno osoby, które wykonują swoją pracę za darmo jak i osoby, które z tego korzystają tworzą między sobą tzw. Węzły karmiczne. W przyrodzie nic nie ginie, więc tam, gdzie nie ma odpowiedniej formy wymiany energetycznej. Tworzy się zależność, którą roboczo nazywam „pasożytniczą”, ponieważ można porównać do huby na drzewie. Huba, mimo tego, że jest bardzo pożytecznym grzybem, tworzy straty w zdrowym surowcu drzewnym – nie wszystkie huby są takie same, lecz niektóre z nich są śmiertelne dla swoich żywicieli.

Czy powinno się oferować swoje usługi za darmo w Internecie?

Odnosząc się do tego konkretnego przykładu nie sposób nie odnieść się do twórczości w internecie w ogóle. Nawet twórcy, którzy wykonują swoje działania na zasadzie pro bono, potrzebują wymiany energetycznej – czy to przez tzw „like” czy podzielenie się dalej treścią (udostępnianie). Nawiązują współprace z reklamodawcami, żeby móc poświęcić na swoje działania więcej czasu i w rezultacie – tworzyć treści coraz lepszej jakości.

Ta wymiana jest esencją budowania dobrobytu i rozwoju – zarówno dla siebie jak i dla innych. Wstrzymywanie jej przepływu sprawia, że utrzymujemy naszą rzeczywistość w stanie poczucia braku i lęku. Nie twierdzę przy tym, że wszystkich mamy wspierać w jednakowy sposób, używając zasobów, którymi aktualnie nie dysponujemy (np. finansowych). Jednak wymiana poprzez dobre słowo czy obecność nic nie kosztuje, a przekształca negatywne wzorce energetyczne. Wracam do tego, że w przyrodzie nic nie ginie, a tamy i blokady mają określoną datę ważności – im dłużej się z nimi nie mierzymy, tym bardziej boli, gdy one w końcu puszczają.
Dlatego warto wykorzystać ten czas, który teraz został nam dany na zwrócenie się do wewnątrz i odnalezienie źródeł braku równowagi. Braku równowagi pomiędzy kobiecym i męskim, pomiędzy „ja” a „inni”, pomiędzy czasami tak bardzo sprzecznymi potrzebami.
Ta świadoma decyzja o wyjściu z karmy (czy inaczej: świadomym wykorzystywaniem prawa karmy) jest pierwszym krokiem na drodze ku wewnętrznej wolności.

Jak pracować na swoją dobrą karmę w Internecie?

Krótko mówiąc: jeżeli cenicie twórczość jakiejś osoby, która oferuje swoje treści w Internecie za darmo (w postaci postów na blogu, filmów na YT czy nawet InstaStories), to lajkujcie, komentujecie i udostępniajcie je dalej – wtedy zachodzi pomiędzy Wami wymiana energetyczna, o której pisałam wcześniej. Jeżeli natomiast będziecie korzystać z darmowych źródeł (ebooków, beezpłatnych kursów online itd.), za które nie zapłacicie w żaden sposób (ani pieniędzmi, ani poleceniem czy zaangażowaniem), to niestety będziecie pracować na swoją złą karmę…

Zalety medytacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.